Hakkımızda

    

Gensan Alternator Gensan Alternator Gensan Alternator Gensan Alternator
Gensan Alternator Gensan Alternator

Gensan Alternator

Gensan Alternator

1983 yılında kurulan firmamız GENSAN Elektrik Makinaları San.ve Tic.A.Ş, alternatör imalatı ile elektrik makinaları ve enerji sektöründe faaliyet göstermektedir. Firmamız üretimine Bursa’da başlamış, daha sonra 1996 yılında Balıkesir’de kendi tesislerine taşınmıştır. Bugüne kadar tamamıyla kendi özsermayesini kullanarak, dış kaynak kullanmadan  yatırımlarına devam eden firmamız, 35 dönüm alan üzerinde 5000m² kapalı alana sahip tesislerinde üretime devam etmektedir. 

Firmamızda standard imalatımız, 3000 devir 10 – 40 KVA; 1500 devir 10 – 1500 KVA  güç aralığında fırçasız tip senkron alternatörlerdir. , Ürünlerimiz  EN 60034-1 normuna uygun olarak üretilmektedir. Tamamen kendi teknoloji ve tecrübemiz ile en olumsuz şartlar göz önüne alınarak tasarlanan GSA alternatörler, arızasız ve güvenli çalışması ile tanınmaktadır. Kaliteye verdiğimiz önemle ülkemizde elektrik makinaları imalatındaki kalite beklentilerini arttıran firmamızın, ürün kalitesi, zamanında teslimi ve sağladığı teknik destek yüksek kalite anlayışının göstergesidir.

Alternetörlerimiz 10 - 1.000 kVA güç aralığında  "TS 3205 EN 60034-1" Türk standardına göre TSE belgesine, marin tip alternetörlerimiz 30 - 500kvA güç aralığında Türk Loydu Tip onayına sahiptir. Ayrıca firmamız  ISO 9000:2001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesine sahiptir.

Gensan olarak, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda sadece alternator değil, jeneratör imalatında kullanılan ara flanş, kaplin gibi tüm ekipmanların da imalatını gerçekleştirmekte olup, tüm sektörün sorunlarına çözüm olacak teknik desteği vermekteyiz. 

Standart ürün yelpazemizin dışındaki imalatlarımız :

  • Marin tip alternatörler

  • Döner makinaların güç ve moment hesaplamasında kullanılan sarkaç dinamolar

  • Kademesiz ayar imkanı sağlayan döner trafolar

  • Jeneratör testlerinde Cos phi=0,8 'de yükleme imkanı veren endüktif yükler

  • Trafo testlerinde veya farklı frekansa ihtiyaç duyan sistemlerde kullanılan 60,100,150,200,300 veya 400Hz gibi yüksek frekans alternatörleri

  • 750d/d, 1000d/d gibi düşük devirli alternatörler

  • Su soğutmalı veya farklı IP derecelerinde alternatörler

  • Test ve deney amaçlı kullanılan özel elektrik makinaları

TRAKTÖR JENERATÖRÜ
TRAKTÖR kuyruk milinden hareket alan jeneratörler.
Frekans Konvertörü
Frekans Konvertörleri
Frekans: 100--400 Hz
Devir: 750-3000d/d
Kullanım Alanları:
- Trafo testleri
- Uçak Yer Destek Üniteleri
- Yüksek frekans gerektiren özel uygulamalar
Endüktif Yük - Döner Trafo
Endüktif Yük: Jeneratör yüklemelerinde istenilen güç faktöründe yüklemek için kullanılır.

Döner Trafo: Voltajı kademesiz olarak ayarlamada kullanılan kademesiz trafolardır.